26 Eylül 2018 Çarsamba 14:51:40
WEB TASARIM      YARDIM      HABERLER      BLOG      WHOİS
0212 591 95 51
Web Site Yapımı

Google'da Artık Site Erişim Hızları Sayfa Sıralamasını Etkiliyor
Haberin Eklenme Tarihi :04 Mayıs 2010 Salı 15:17:28
twitter Friend Feed facebook

Arama Devi Google, başlattığı bir uygulamayla, siteleri erişilme hızlarına göre sıralıyor.

Google, arama sonuçlarındaki sıralamayı etkileyen bir kritere ağırlık veriyor: hız. Girilen anahtar kelimeyi sağlayan sitelerin yüklenme hızları belirleyici bir rol oynuyor. Google, böyle bir uygulama başlatmasına, kullanıcıların, ziyaret ettikleri sitelerin daha hızlı yüklemesini tercih etmelerini gerekçe olarak gösteriyor.

Google, bu uygulamanın az sayıda web sitesini ekleyeceğini not ediyor. Google'ın, daha önceden yapmış olduğu sıralamalarda aranan anahtar kelimeye ne kadar hitap ettiği ve diğer mecraların o siteye nasıl bir referans verdikleri önem taşıyordu.

Google mühendisleri Amit Singhal ve Matt Cutts, uygulanmaya ilişkin yaptıkları açıklamada, gerçekleştirilen dahili araştırmaların yüklemesi uzun süren sitelerin tercih edilmediğini ortaya koyduğunu belirttiler. Araştırma sonucuna göre; kullanıcılar yavaş olduğunu düşündükleri siteleri bir daha ziyaret etmek istemiyorlar.

Google, sağladığı linkler aracılığıyla web sitesi sahiplerine sitelerini nasıl daha hızlandırabileceklerinin tüyolarını veriyor. Google yetkilileri, uygulamadaki değişikliğe rağmen sıralamayı etkileyen en önemli kriterin anahtar kelime ile içeriğin alakası olduğuna dikkat çekiyorlar.


Son Güncellenme Tarihi : 04/05/10 15:17:28   -   Görüntülenme : 4244
 

Haberler Ana Sayfasına Git

Vizly Dizayn © 2008 - 2018 |  Hayta İnternet Hizmetleri Ürünüdür.